Гідроізоляція фундаментів

Сирість, просідання будівлі, тріщини в несучих стінах, цвіль - це далеко не весь перелік того, що може статися при відсутності гідроізоляції, тому що бетон пористий і знаходиться в постійному контакті з грунтовими водами. І значить відповідь на питання: чи потрібен захист основи конструкцій, безперечна – вiн необхiдний.

Гідроізоляція для фундаменту буває:

•  рулонний двох типів: оклеювана і наплавляюча (руберойд, толь, стеклоизол, гідроізол);

•  обмазочна, гарячого і холодного застосування (полімерний каучук і синтетичні смоли);

•   розплавлена ​​(рідкою) гумою;

•   проникаюча (розчини).

Рулонна гідроізоляція являє собою полотнище (рубероiд), яке просякнуте бітумною або полімерною сумішами. Воно приклеюється по всій зовнішній стороні фундаменту від двох до чотирьох шарів і добре притискається. Процес схожий на поклейку шпалер. Рубероiд використовується в більшості випадків, тому що цей матеріал є практичним і недорогим. Часто застосовують різного типу Ізол - брізол, гідроізол, гідростеклоізол. Істотно ці склади не відрізняються за влучним висловом, діїю і ціною.

Для обмазувальної гідроізоляції виробляють склади (бітум), які необхідно застосовувати в холодному вигляді, а деякі - нагрівати. Спочатку наноситься перший шар, після повного висихання - другий. Остаточний шар захисту повинен скласти не менше 40 мм. Щоб посилити захист при високому рівні грунтових вод, між шарами настилається склосітка. Бітум зазвичай продається в брусках, він добре заповнює мікропори і може прослужити в гідроізоляції близько 5 років. А ось бітумно-полімерний склад має більш тривалий термін дії на фундамент.

Матеріали для гідроізоляції фундаменту розплавленої гуми мають один недолік - висока вартість і наявність спеціального інструменту. До їх складу входить якісна резінобітумна емульсія. Наноситься вона так само, як і мастика при обмазувальному захистi. Розплавлена ​​гума має багато переваг:

•   відмінна опірність тиску, який чинять підземні води;

•   хороша адгезія (зчеплення поверхонь) до матеріалів, які потрібно захистити;

•   збільшує свої захисні властивості при нанесенні на попередню гідроізоляцію;

•   не підвладна впливу сонячних променів.

Гідроізоляційні матеріали для фундаменту при проникаючому захистi проникають в пори підстави будівлі і створюють в ньому унікальні кристали, які не дозволяють воді потрапити в матеріал. Але для початку їм потрібен контакт з водою для того, щоб вони почали своє зростання, щоб повністю заповнити капіляри в фундаменті. У підсумку, сам фундамент стає гідроізоляцією. Наносити матеріали краще пензлем, як при фарбуванні стін.



Показано з 1 по 11 із 11 (всього 1 сторінок)