Силікатна

Фасадне облицювання, безумовно, дуже важливе, але, треба ж потурбуватися і про декоративну частину. У таких випадках найчастіше використовують фарбу або фасадну штукатурку. Остання має дуже багато видів. Один з них – силікатна штукатурка. Вона здатна захищати від холодів, сильних вітрів, вогкості або перепаду температури. При наявності вибору, краще віддати перевагу саме їй. Відсутність шкоди для екології, підтримка комфортного мікроклімату всередині приміщення, відповідність архітектурним і естетичним критеріями – головні характеристики такої штукатурки, і основне – за прийнятну ціну.

Особливості силікатної штукатурки

В її основі присутнє «рідке» скло, яке являє собою в'язкий водний розчин зі сплаву силікатів натрію і калію. Цей розчин – результат запарювання скла в автоклаві. На додаток, склад штукатурки вміщує і з різних добавок, пігментів, води і мінеральних наповнювачів. Силікатна штукатурка володіє гарною паропроникністю. Це стане відмінною якістю при поєднанні з мінераловатними плитами. Ще, шпаклівка успішно наноситься на вапняну і мінеральну основу, на старі покриття.

Дана фасадна обробка має високу здатність пропускати пари і вологість. За рахунок цього, облицювання використовується там, де акрилова фарба і штукатурка не має місця (наприклад, це може бути пористий бетон, пінополістерольні утеплювачі і т. д.). Важливим фактом буде і те, що шпаклівку не витіснять грибки, цвіль і мікроорганізми. Вона не пропускає воду, відповідає вимогам пожежобезпеки, має нейтральну електростатичність, і все це за доступною ціною.

Склад стіни, на яку нанесена силікатна штукатурка, не має значення, оскільки таке декоративне облицювання не піддається деформації при довготривалому періоді або під дією зовнішніх чинників. Завдяки такій стійкості, силікатна штукатурка може бути застосована і для внутрішніх робіт.

Штукатурка на базі «рідкого» скла є категорією декоративного оздоблення, що дозволяє спостерігати результат в первинному стані протягом довгого часу. Шпаклівка має екологічно чистий склад, без запахів. Узагальнюючи, можна виділити наступні якості декоративного покриття, яке володіє:

• еластичністю;

• нейтральною електростатичність (бруд і пил не прилипає);

• високою пожежонебезпекою;

• водонепроникністю (легко миється водою);

• після висихання не з'являються тріщини і дефекти;

• високою паропроникною здатністю.

 Де застосовується силікатна штукатурка?

Як вже говорилося раніше, властивості і склад силікатної штукатурки дозволяють застосовувати її при облицюванні фасаду і при внутрішніх роботах. Що стосується зовнішніх робіт, то таке оштукатурювання може послужити частиною системи утеплення або просто як декоративне облицювання.

Коли наноситься фактурна штукатурка, то візуально відбувається згладжування нерівностей стіни, які можуть утворитися через цементно-піщані розчини або при вирівнюванні утеплювачами. Облицювальне покриття шпаклівкою при декоративному оштукатурюванні стає стійким до вологи і парам. Штукатурка більш зносостійка, завдяки своїм компонентам і фактурі, це і дозволяє уникнути тріщин і відшарувань. Ціна, до речі, вельми прийнятна.

Силікатна штукатурка часто продається у відрі і вже готова для нанесення. Або ж, це може бути суха суміш в мішку, теж готова до застосування, з усіма необхідними добавками. Потрібно тільки перемішати з водою по пропорціям. Якщо сильно інтенсивно перемішувати шпаклівку, то можуть з'явитися пори, які ускладнять нанесення. Дуже важливо дотримуватися пропорції, інакше колір буде відрізнятися. Що стосується готової силікатної штукатурки, то це однорідна пастоподібна суміш. Її потрібно наносити тонким шаром, вручну або за допомогою машинки. Висихання шпаклівки відбувається, виключно, з огляду на властивості температури навколишнього середовища (приблизно 2-3 дні). Якість на найвищому рівні, а ціна може порадувати кожного.



Показано з 1 по 12 із 12 (всього 1 сторінок)