Армуюча сітка необхідна для зміцнення поверхні і захисту від тріщин і розбіжності швів.
Армування всіляких розчинів застосовується у двох випадках - коли потрібна його висока механічна міцність і у випадку соединения непоєднуваних на перший погляд елементів (наприклад, укласти штукатурку на металеву поверхню).
Рекомендовано застосування армуючої сітки в складних випадках. Армувати штукатурку необхідно для поліпшення її зчеплення зі стіною і запобігання утворення тріщин. Для поліпшення адгезії штукатурки необхідно добре очищати стіну і застосовувати відповідні грунтовки. Армуюча сітка дозволяє зменшити видимість тріщин, а не запобігти їх освіту.
Армуюча сітка буває зі скловолокна і металева. Металева сітка застосовується при оштукатурюванні поверхонь з сильними нерівностями і виступами, а також для обробки «мокрого фасаду». При вирівнюванні потрібно наносити потовщений шар штукатурки, який після повного висихання може роздутися і відійти. Щоб цього не сталося потрібно використовувати армування сіткою гарної якості для «мокрого фасаду» крупноячеистая (більше 4 мм), (4-15 мм) металевою сіткою. Це фактично штукатурна сітка робить ефективніше терміни служби фасаду. Тому що сітка менш міцна і дешева швидше розчиняється в розчині і вже не може витримувати навантаження атмосферні, також роз'їдається агресивної цементно-піщаної штукатуркою і застосовується зазвичай під гіпсову штукатурку невеликої товщини. Тобто, це малярська сітка з осередком 2-3 мм, яку краще застосувати на фінішній обробці стіни шпаклівкою або штукатурці гіпсовими сумішами щодо рівних стін, з товщиною нанесення штукатурки менше 20 мм.
Армування штукатурки на поверхні стін в найчастіше проводитися не суцільно, а тільки в місцях сполучення різних оздоблювальних поверхонь і конструктивних елементів. Але при нанесенні штукатурного шару на поверхню стелі або при роботі в свежевозведенном будівлі, ще не дав усадки, рекомендується проводити армування по всій площі. Не варто економити на армуючої сітки при оздоблювальних роботах в сирому свіжозбудовану будівлі, це може призвести до утворення тріщин по всій товщині штукатурного шару. Штукатурна сітка створює, каркас, який підвищує міцність всього шару, нанесеного на стіну покриття. Тому сітка в обов'язковому порядку повинна бути просякнута спеціальними складами. Металеву сітку, як правило, використовують для захисту від механічних навантажень на стінах першого поверху.
Варто пам'ятати про те, що багато в чому якість і характеристики обробленою за допомогою армованої сітки поверхні залежать від грунтовності кріплення сітки.
Теги: склосітка, армуюча, щільність, fiberglass-160, гр, м2, 50м2 склосітка