Дюбеля

Дюбель для швидкого монтажу є найулюбленішим видом цвяхів. Його забивають звичайним молотком, заздалегідь помістивши в отвір. Усередині нього знаходиться рiзьба, яка власне і дозволяє без обертань входити саморізу всередину, не доставляючи при цьому будь-якої шкоди для поверхні, навіть якщо виконується кріплення для дерева або більш м'якого матеріалу.

Класифікація та застосування

На вигляд дюбель для швидкого монтажу виглядає як невеликий відрізок пластика циліндричної форми. Він має притискні лапки, які висуваються при установці. Розрізняють декілька видів дюбелів:

      1. Основою дюбелів є нейлон і поліпропілен. Такі дюбеля використовуються в основному при кріпленні до кам'яних, бетонних або цегляних основ. Дюбеля такого виду мають пару і кілька вусиків, так званих «розпірок», які допомагають посилити зчеплення всієї конструкції.

      2. Металеві дюбелі для гіпсокартону в народі, що мають назву «загортання», відомі своєю крупно-крокової різьбою. Завдяки наявності свердла на кінці, такі дюбеля можна встановлювати відразу, не маючи підготовленого отвору. З їх допомогою виконується кріплення для гіпсокартону.

      3. Дюбель-цвях представляє собою поєднання пластикової оболонки і металевої начинки. Подібний дюбель-цвях використовують для кріплення профілів або плінтусів на поверхню, виконану з цегли або ж бетону.

      4. Анкерні дюбелі мають циліндричну поверхню, яка має розрізи уздовж своєї осі. Кінець дюбеля оснащений конусоподібною гайкою, яка розсовує так звані «розрізи» при закрутки гвинта, ніж власне і зміцнює становище цвяха в отворі. Застосовується при монтажі важких предметів, таких як двері, віконні рами і т. д.

      5. А ось за допомогою дюбеля-метелика виконується кріплення з нержавіючої сталі. Цвях оснащений гвинтовою гайкою, закручування якої і забезпечує необхідну опору.

      6. Дюбель-грибок відрізняється від перерахованих вище видів своєю величиною і наявністю головки, яка може бути як металева, так і пластикова. Використовують дюбеля такого роду для кріплення пінопласту утеплювача на бетонні (цегляні) поверхні.

З усього вищесказаного можна зробити висновок, що зручніше і практичніше цвяха, ніж дюбель, годі й шукати. А ось визначитися з видом допоможе продавець-консультант в будь-якому будівельному магазині.



Показано з 1 по 13 із 13 (всього 1 сторінок)