
Ґрунтовка: призначення, застосування, види
Перед проведенням оздоблювальних робіт під час ремонту у квартирі чи будинку необхідна попередня обробка поверхні. Ґрунтовка для стін дозволить заощадити на будматеріалах та отримати якісний результат надовго. Цей склад підбирають на кшталт використовуваних матеріалів, наприклад, під шпалери, фарбування, плитку.
Ця суміш є, як правило, білою або прозорою рідиною, призначеною для обробки стін перед оздобленням. Матеріали, що укладаються на створений при нанесенні її прошарок, тримаються довше і багато років зберігають привабливий вигляд. Існують суміші для штукатурки, газоблоків, цегли та багато інших.
Навіщо ґрунтувати стіни: призначення матеріалу
Попередня обробка необхідна, навіть якщо купити дорогий клей під шпалери або якісну фарбу. Купити ґрунтовку потрібно, щоб створити хорошу адгезію під фінішне покриття, відпадання плитки або псування обробки в цілому. Якщо нанести рідину на гіпсову плиту або гіпсокартон, вдасться поліпшити зчеплення та знизити витрати фарби при подальшій обробці.
Будівельна ґрунтовка зміцнює поверхню стіни, підлоги чи стелі та зменшує її водопоглинання. Обов'язково застосовується під штукатурку та шпаклівку, щоб уникнути її подальшого відшарування. За наявності покриття ґрунту стіна не забирає зайву вологу зі шпаклівки, внаслідок чого остання довго зберігає початкові властивості.
Завдяки ґрунтовці оздоблювальний матеріал, зокрема, фарба рівномірно розподіляється по площині та не вбирається у поверхню. Суміш додатково захищає будівельні конструкції від появи плям, зменшує неприємний запах після фарбування. Обробка необхідна і для захисту від появи плісняви та грибків – для цього купують спеціальне просочення.
Які є різновиди
В інтернет-магазині «Будівельна гільдія» представлені різні види складів – їх обирають залежно від поставлених завдань. У каталозі є ґрунтовка адгезійна, на алкідній та акриловій основі, для внутрішніх та зовнішніх робіт, стяжки підлоги, по дереву та інші. Це продукція від таких відомих виробників як Сілтек, Церезіт, Бауміт та інших, призначена для зміцнення, покращення адгезії та інших завдань.
Існує кілька різновидів:
- акрилова ґрунтовка. Підходить для дерева, цегли, бетонної стіни, наноситься під гіпсокартон. Добре вирівнює, виключає появу плям на оздобленні, швидко висихає;
- алкідна ґрунтовка. Її наносять на металеві поверхні для запобігання корозії.
- гідрофобна ґрунтовка. Є вологостійкою, після нанесення створює міцну плівку, що оберігає поверхні від дії вологи. Нетоксична, підходить для внутрішніх та зовнішніх робіт, запобігає появі корозії;
- ґрунтовка від плісняви та грибка. Протигрибковий склад особливо необхідний для фасадних елементів конструкцій та сирих приміщень;
- глибоке проникнення. Скріплює внутрішні пори основи, підвищуючи його міцність та покращуючи адгезію з обробкою. Особливо необхідна для пухких та пористих матеріалів.
Перед вибором керуються поставленими перед сумішшю завданнями. Велике значення має поверхня, на яку будуть наносити суміш, адже ґрунтовки бувають як універсальними, так і спеціалізованими.