Емалі: тонкощі застосування, види
Для захисту різних поверхонь від негативних факторів використовують лакофарбові матеріали. Однією з найбільш популярних є алкідна емаль та інші різновиди цього складу. Вони мають важливу особливість — залишати після висихання на поверхні міцну, щільну плівку. Не бояться подряпин, зносу та інших негативних чинників.
Купити фарбу емаль варто, щоб запобігти негативному впливу вологи, ультрафіолету, хімічних речовин та інших негативних факторів на оброблену основу. Матеріали випускаються окремо для дерева, меблів, металевих поверхонь, бетонної підлоги та інших конструкцій. З їх допомогою споруді надають естетичного вигляду.
Як правильно користуватися емалями
Перше, що потрібно уточнити під час роботи з цим матеріалом – необхідність попереднього нанесення шпаклівки. Як правило, суміш забезпечує хорошу адгезію, тому це не обов'язково. Якщо серйозних нерівностей та дефектів на поверхні немає, досить добре очистити її від пилу та бруду, а потім обробити ґрунтовкою.
Купити фарбу емаль гуртом від таких виробників, як Polifarb, Kompozit та інших пропонується у компанії «Будівельна гільдія». У каталозі можна знайти варіанти різних кольорів – зелений, жовтий, шоколадний та інші. З їхньою допомогою зручно не тільки захистити поверхню від негативних впливів, але й надати їй декоративних властивостей.
Купити емаль гуртом зручно для робіт як усередині, і зовні приміщення. Вона добре лягає на будь-яку поверхню і може наноситися на будь-які конструкції. Її можна використовувати не тільки для дерева чи металу, але також бетону чи цегли. Але важливо пам'ятати, що серед компонентів – лак, легкозаймиста речовина. Тому зі складом не можна працювати, перебуваючи поряд із джерелами відкритого вогню.
Які є різновиди
Від основи емалі залежить її властивості. Це, зокрема, довговічність, міцність, термін висихання та інші особливості. Емаль на водній основі вважається більш екологічною, тому що не містить токсичних, шкідливих розчинників і практично не має запаху. Існують також органорозчинні варіанти, до їх складу додають толуол, ацетон та інші органічні розчинники.
Серед наявних просочень для дерева та інших поверхонь можна вибрати такі:
- акрилова емаль. Поширена ЛКМ, завдяки нетоксичності, екологічності та стійкості до негативних зовнішніх факторів. Відрізняється доступною вартістю та простим процесом нанесення, а також можливістю обробки будь-яких матеріалів від металу до дерева;
- алкідна емаль. Легко наноситься, швидко сохне, підходить для приміщень із підвищеною вологістю, у тому числі саун чи бань. Призначення визначають за цифрою – 1 підходить для зовнішніх робіт, 2 – для внутрішніх;
- поліуретанова. Відрізняється зносостійкістю, часто застосовується для фарбування підлоги, у тому числі в кімнатах із підвищеною прохідністю.
Емалі в каталозі бувають призначеними для конкретних матеріалів, так і універсальними.