Коли починаєш робити ремонт, то завжди зустрічаєшся з безліччю проблем по вибору будівельних матеріалів, комплектації приміщення і інше. Адже як же хочеться зробити все як можна надійніше і міцніше, і до того ж заощадивши власні зусилля і кошти. Тому якщо планується установка паркету або паркетної дошки, потрібно вибрати якісний клей. Однак варто пам'ятати, що підходити до цього питання завжди потрібно з певною уважністю. Ціна не повинна виходити на перший план і грати вирішальну роль при виборі, орієнтуватися рекомендується на основний склад засобу.
Паркетний клей: надійність, перевірена часом
Також, завжди виникає питання про те, який паркетний клей краще купувати – однокомпонентний (наприклад, на каучуковій основі) або ж двокомпонентний. Це досить складний вибір, адже і перший, і другий варіант мають свої переваги, тому проаналізувати і прийняти рішення доводиться самостійно. Втім, акцентувати увагу потрібно на якості: якщо клейова суміш дуже низької якості, то про довговічне і надійне служіння мова йти не може. Вже через невеликий інтервал часу паркет починає скрипіти. А це дуже неприємно. У зв'язку з такими складнощами, виникає необхідність повторного демонтажу і нової установки підлоги, що відбивається і на фінансових питаннях капіталовкладення.
Виділяють наступні основні вимоги до якісної клею для паркету:
- довговічність і міцність в зчепленні з підлогою і покриттям;
- високі показники еластичності;
- вологостійкість;
- не дає усадки з часом;
- клей не повинен в основі містити води, щоб протистояти деформації паркетної дошки;
- не містить розчинників або інших шкідливих речовин.
На сьогоднішній час дуже вживаними варіантами клею є thomsit або sika, які в основі мають дві основних речовини. Тhomsit – це двокомпонентна суміш, яка складається зі смоли поліуретану та спеціального затверджувача, а також є і на каучуковій основі. Відмінно підійде для приклеювання будь-яких видів паркету, дошки для підлоги і інших підлогових елементів. Практично такий же склад і у другого варіанта - клею sika. Даний клей також має специфічну формулу, що підійде для всіх запропонованих матеріалів.
При покупці паркетного клею, завжди потрібно робити акцент на основні характеристики. Наприклад, кожна деревина має спеціальну попередню обробку, що впливає на її міцність. Також не менш важливим фактором стає поверхня, де планується установка паркету. Тому, щоб все ж визначитися і купити саме той варіант, який має найбільш підходящі показники, варто розглянути основні види паркетного клею:
- Водно-дисперсійний. Незважаючи на те, що в даній суміші не рекомендовано використовувати воду, але при спеціально дотриманій технології вони будуть доречні. Наприклад, цей варіант відмінно підійде для твердих деревинних порід. Також, такі суміші класифікують за кількістю вологи у основному складі.
- На основі розчинника клей відмінно підходить для будь-якої деревини і типу приміщення. Однак, цінова політика значно вище, ніж у попереднього варіанту. При роботі не варто забувати про заходи безпеки і виконувати потрібні маніпуляції, дотримуючись інструкції.
- Двокомпонентний, або ж реактивний клей – це речовина, яка виготовлена, завдяки змішуванню двох різних складових. У більшості варіантів першим є адгезив, а другим - затверджувач. Коли вони вступають в реакцію один з одним, то відбувається утворення потрібної форми згодом. Якщо затверджувач не використовувати, то клей не набуває потрібних властивостей.
Де ж купити високоякісний двокомпонентний або каучуковий клей для паркету?
Отже, як вже зазначалося вище, надійність експлуатації паркету в більшій мірі залежить від якості основного клеєвого засобу. Однак все ж варто запам'ятати, що виправити огріхи таких дій дуже складно і потрібні додаткові витрати часу, матеріалів, засобів. Ціна на них залежить від основного складу, тому може відрізнятися в різних представлених варіантах. Втім, придбати суміш, скажімо, наприклад, в Києві, не складе особливих труднощів навіть у людини, яка ніколи раніше не зустрічалася з такими питаннями. При виборі пам'ятайте про заходи безпеки, адже будь-який засіб шкідливий для здоров'я через вміст домішок.