Клей для пінопласту

Сьогодні пінопласт і піноплекс - одні з найпопулярніших і потрібних матеріалів, які активно використовуються в ремонті. Наприклад, утеплення балконів або фасадних будинків зсередини. Монтаж такого матеріалу виповнюється «посадкою» на клей. Якщо кулі пінопласту або піноплекса щільно приляжуть між собою, то він гарантує довговічність, якісну теплоізоляцію і легке армування.

На що звертати увагу при виборі клею для пінопласту?

Вибрати якісний продукт досить складно на сучасному ринку, тому, перед тим, як армувати, придивіться до таких якостей:

 • склад. Клеєвий засіб не повинен в собі вміщати різних розчинних речовин, таких як бензин, ацетон і так далі. Це може загрожувати тим, що вони вступлять в реакцію і «пропалять» пінопласт або піноплекс;
 • призначення. Важливо, де буде проходити ремонт, на вулиці або в будинку;
 • поверхню. Тип може бути найрізноманітнішим: від металу до дерева або бетону;
 • тип клею. Для того, щоб клеїти кілька шарів пінопласту, вам підійде як сухий, так і «мокрий» клей для піноплекса.

Клей для пінопласту спочатку призначений для кріплення пінополістирольних плит до будівлі, і виготовлення на них захисного шару при утепленні фасадних будинків різними способами. Вони можуть бути використані як при утепленні нових будівель, так і для термореновації старих будинків піноплексом.

Види клею, недоліки і переваги в експлуатації

Існує кілька різновидів клею, кожен балон з яких використовується за своїм призначенням в ремонті з піноплексом. Кілька серед них:

 1. Суха клейова суміш. Такий тип клею застосовується під утеплення будівель, як в середині, так і зовні. Перед тим, як наносити клей на матеріал покриття, варто спеціально підготувати суміш по інструкції на упаковці продукту. Клей під пінопласт наноситься на поверхню прямо перед склеюванням. Наступним важливим фактором при виборі буде дата виготовлення і термін придатності, який ніколи не перевищує одного року. Також, він обов'язково повинен зберігатися в закритому від сторонніх і будь-яких зовнішніх факторів приміщенні. Переваги таких сумішей в тому, що вони недорого коштують і мають невеликі витрати. До недоліків можна віднести необхідність готувати саморобний розчин, і вони не підходять для приклеювання пінопласту і піноплексу на бетон або метал.
 2. Поліуретановий клей-піна. Багато хто відзначає цей вид як найкращий для роботи, де використовують пінопласт. Він застосовується в армуванні практично з усіма поверхнями, в тому числі по обидва боки будинку. Переваг у поліуретанового продукту ще більше ніж у попереднього. Наприклад, такий клей нижчий при витраті і має кращу вологостійкість. Варто відзначити швидкість нанесення і зручність при армуванні. Також, такий клей має відмінну адгезію для пінопласту зі стіною, яка покривається. Головний недолік поліуретанового клею – це те, що для роботи з ним обов'язково потрібно купити монтажний пістолет, що додасть розтрат. Але при цьому зручність і ефективність нанесення в декілька разів підвищується, і експлуатація пістолета може стати в нагоді і для інших видів діяльності при ремонті.
 3. Рідкі цвяхи. Дуже важливо відразу ж при покупці переглянути склад на наявність розчинних речовин. Вони не дуже надійні, тому їх найчастіше використовують з іншими видами клею. Зате головна перевага такого матеріалу – це моментальне схоплення, притому, що не потрібно встановлювати додаткові підпори для кращої фіксації шарів піноплекса. Ціна таких цвяхів досить низька.

Пам'ятайте, що перед армуванням потрібно ретельно очистити Піноплекс від будь-яких плям, покриттів або залишків. Грибок або цвіль теж варто прибрати спеціальною щіткою, потім ретельно обробити. Якщо ж ви зібралися клеїти на поверхні, які швидко і сильно вбирають речовини, то перед цим нанесіть спеціальну вологостійку ґрунтовку. Щоб зменшити період «схоплювання» клею, проводите роботи в теплу, суху погоду без супроводу вітру. Якщо поверхня, на якій ви зібралися проводити ремонт, має відколи або тріщини, то спочатку вирівняйте її, тобто оштукатурьте, а потім зашпаклюйте.

Властивості клею для пінопласту

Різні види клею можна зустріти зараз на ринку. Варто перерахувати кращі характеристики продукту компанії Церезіт:

 • має високу адгезію до мінеральних основ і пінополістирольних;
 • наявність волокон, щоб підсилювати;
 • еластичність;
 • ударостійкість;
 • паропроникність;
 • атмосферостійкість;
 • морозостійкість;
 • технологічність;
 • екологічна безпека.

Для того, щоб підсилювати маленькі і рівні металеві площі зсередини будинків, можна використовувати простий скотч на Піноплекс. Ціна такого матеріалу досить висока, так що його потрібно екструдувати доцільно і застосовувати лише при невеликих ремонтах. До речі, до металевої поверхні варто спочатку використовувати техніку приклеювання мішковини для того, щоб в майбутньому не виникло проблем з фіксацією плит пінопласту. Для піноплекса підійде навіть звичайний будівельний клей момент.Показано з 1 по 29 із 29 (всього 1 сторінок)