Перед покупкою клея для плитки, не шкодуйте часу для повного вивчення всіх нюансів перед тим, як вибрати. Від інформації, даної на упаковці продукту, аж до детальних характеристик товару. Подивіться рекомендації щодо застосування і властивості даного клейового розчину. На пачці зазвичай можна побачити мінімальну і максимальну температуру, при якій варто працювати з клеєм для плитки.
Клей може мати різну еластичність. Чим вона вища, тим краще це позначиться на якості проведеного ремонту і довгостроковості плитки. Залежно від того, де працюватимуть, вибирають клей вищого або нижчого ступеня здатності до деформації. Наприклад, для внутрішньої частини будинку буде цілком достатньо клейкої основи з низькою еластичністю. Для підлоги з підігрівом, терас, балконів, зовнішніх сходів або стін з гіпсокартону варто вибирати більш еластичний. Також, якщо ви зібралися працювати з глазурованою плиткою, то купите клей з вищою еластичністю, ніж зазвичай, щоб гарантувати довговічність вашого ремонту. Але в той же час, занадто жорсткий клей може стати повноправною причиною появи маленьких тріщин і кульок на поверхні плитки. Якщо ж ви вже придбали розчин, не подивившись на цей показник, а він виявився низьким, то можна з легкістю його підвищити, завдяки спеціальним добавкам. Головне – від одного і того ж виробника, що і клей.
Які існують види клею для плитки?
Вони поділяються за множинними критеріями – за типом виконуваних робіт, кольором або призначенням. Деякі з них:
- Плитковий клей для зовнішніх робіт. Дозволяє робити укладку на вулиці. Прикладом буде тротуарна плитка. Такий клей найчастіше стійкий до морозу і вологи, щоб довше «служити» господареві. Він не боїться ні дощу, ні жаркого сонця, вітру і так далі. Звичайно, за бажанням його можна використовувати і всередині будинку.
- Клей для внутрішніх робіт. Такий вид призначений і виготовлений виключно для роботи всередині приміщень. Його рекомендується використовувати при ремонті кухні, ванної кімнати, коридору або при покритті кахлем підлоги. На вулиці не варто його використовувати, так як він не переносить низькі температури і різні атмосферні явища. Не варто переплачувати двічі, використовуючи товар не за призначенням.
- Сірий плитковий клей. Такий вид не самий естетичний, але дуже міцний. Попередньо він був виготовлений для роботи з будь-якою керамічною плиткою, керамогранітом, деякими видами натурального каменю, такими як граніт або травертин та іншими, крім мармуру і онікса.
- Білий клей. У більшості випадків використовується для укладання мозаїк зі скла, мозаїчного панно або мармуру. Варто зауважити, що мармур при роботі з білим клеєм набагато менше темніє, ніж при роботі з сірим. Це все лише через те, що мармур вбирає колір клею, на який він посаджений.
- Клей для керамограніта і керамічної плитки. Він більше крупнофракційний, ніж, наприклад, клей для мозаїки, який вільно проходить крізь дрібні зубчики гребінки і стискається під нею. У дешевих варіантах передбачено наявність піску в складі. Колір цього клею зазвичай сіруватий.
Головна різниця між дешевим і дорогим клеєм для плитки, як би банально не звучало – в якості. В бюджетний варіант додають більше піску, від чого погіршується адгезія і підвищується крупність фракції. За рахунок недорогої вартості, вони вміщають меншу кількість різних добавок, полімерів, пластифікаторів, від цього вони мають і низький рівень пластичності, міцності і не в змозі гарантувати довгостроковість вашому ремонту. Тому, не варто економити на клеї при ремонті.
Який термін використання плиткового клею ceresit?
Той час, поки розчин, змішаний з водою, експлуатується на бетонну або іншу поверхню – це і є його основним терміном використання. Це не точний параметр, тому що залежить від виробника і характеристик якісного матеріалу. Наприклад, деякі будуть готові вже через десять хвилин після замішування, в той час як інші будуть настоюватися тридцять-сорок хвилин. Слід попередньо знати цей час, щоб після короткої перерви, нанести його знову.
Іноді буває так, що плитку вже встигли наклеїти, але необхідно трохи посунути. В такому випадку у вас є всього кілька хвилин, тому що плитка схоплюється не миттєво. Зазвичай на пачці вказують цей термін на виправлення помилок.
Адгезія – важлива характеристика при виборі клею, тому що саме вона фактично сприяє силі, з якою матеріал буде прилипати до покриття. Також, це вкаже вам на силу, яку потрібно буде докласти, щоб відкріпити плитку зі стіни або підлоги. Чим вище ціна адгезії, тим надійніше буде триматися матеріал.
Характеристики припливного клею церезит:
- висока еластичність;
- підходить для критичних обставин;
- для басейнів;
- для камінів і печей;
- підлоговий з підігрівом;
- плитка по плитці;
- морозостійкий;
- жаростійкий;
- термостійкий;
- водостійкий.
Термін повної готовності до використання – це дуже важлива характеристика, яка показує, скільки повинно пройти часу з моменту укладання до максимальної стійкості.
Щодо розбіжність, пам'ятайте, що краще придбати більше матеріалу, чим менше. Навіть якщо після ремонту у вас трохи залишиться зайвого, то його можна буде використовувати пізніше, наприклад, при пошкодженнях плитки в подальшому.