Фарба

Неможливо уявити будівельні та ремонтні роботи без використання лакофарбових матеріалів. Фарба для стін виконує не тільки декоративну функцію, а й забезпечує захист поверхні від впливу вологи, ультрафіолетових променів, перепадів температур та біологічних факторів. З її допомогою можна провести косметичний ремонт з мінімальними витратами та надати інтер'єру та екстер'єру нового, привабливого вигляду.

Особливості фарб

На ринку представлений широкий асортимент лакофарбових матеріалів, які різняться за складом та призначенням. Наприклад, фарба для внутрішніх робіт має бути екологічно безпечною, тоді як для зовнішніх — стійкою до агресивних впливів довкілля.

Перед тим, як купити фарбу, необхідно переконатися, що виробник надійний, а також обов'язково перевірити її термін придатності.

Різновиди фарби

Існує вісім основних видів фарб:

  1. Алкідна (масляна): в її основі лежить смола з частинками кремнію. Фарба характеризується тривалим терміном служби, водостійкістю та широким вибором кольорів.
  2. Водоемульсійна: складається з нерозчинної полімерної речовини. Фарба швидко сохне, вона зносостійка та екологічно безпечна.
  3. Силікатна: в основі фарби лежить затверджувач і рідке (калійне) скло. Вона відрізняється паропроникністю, вогнестійкістю та високою стійкістю. Однак, колірна гама цієї фарби обмежена.
  4. Силіконова: містить силіконові смоли. Фарба має паропроникність, вона стійка до води, плісняви та сонячних променів.
  5. Акрилова: одна із найпопулярніших видів фарби для фасадних робіт. Вона має високу адгезію, стійка до вологи та лягає рівним шаром.

Також існує латексна фарба для стін, вона створена на водній основі та містить латексний полімер. Даний вид призначений для ґрунтування, вирівнювання стін та нанесення фінішного шару.

Декоративна фарба може бути різних видів, наведених вище, та використовується для нанесення завершального покриття стін.

Особливості застосування фарб

Для забезпечення якісного покриття важливо правильно підібрати вид фарби в залежності від поверхні та правильно готувати її перед нанесенням. Ґрунтовка є важливим етапом попередньої обробки. Крім того, слід враховувати рівень вологості у приміщенні. Для ванної кімнати рекомендується використовувати вологостійку фарбу, а дитячої ігрової зони – екологічно безпечну та стійку до стирання.

Латексні, силіконові та вододисперсійні фарби мають свої переваги: вони відрізняються по повітропроникності та стійкості до вигоряння, що робить їх придатними для приміщень із підвищеною вологістю. Акрилові ж відмінно підходять для барвистого дизайну і мають високу стійкість до механічних впливів.

Купити фарбу гуртом за вигідними цінами можна у магазині Budgild з доставкою по всій Україні.Показано з 1 по 48 із 234 (всього 5 сторінок)