Декоративна штукатурка: застосування в побуті

Вже багато років декорування стін шпалерами є одним з найпопулярніших і недорогих видів обробки стін. Однак останнім часом, завдяки країнам, що розвиваються будівельними технологіями, все більше віддається перевага декоративній штукатурці. Внутрішнє оздоблення будинку стало одним із засобiв художнього оформлення простору, а з огляду на величезне розмаїття використовуваних матеріалів, можна знайти рішення для будь-якого дизайнерського завдання.

Декоративна штукатурка і її види

Даний тип декору виглядає, як паста, склад якої досить неоднорідний, з додаванням різноманітних декоруючих компонентів. В кінцевому вигляді можна домогтися внутрішньої обробки стін типу натурального мармуру, граніту, шовку або металевої поверхні. Крім того, їй притаманні не тільки декоративні функції, але і чисто практичні. Можна розділити цей матеріал на наступні види:

  1. Структурна. Має зернистий вид, який досягається за допомогою кварцових гранул. Зазвичай її поділяють, залежно від діаметра зерна, на дрібнозернисту і грубозернисту.
  2. Фактурна. Завдяки своїй пластичності, з її допомогою можна створити щось на зразок різних барельєфів або панно. Зазвичай, після нанесення її перефарбовують фарбою потрібного кольору.
  3. Венеціанська. Дозволяє дизайнерам виконувати різноманітні малюнки на стінах. Це пояснюється наявністю кольорових гранул в її складі. Також її використовують для створення імітації дорогих порід каменів.
  4. Мінеральна. Основною перевагою є її відносно невисока ціна. Серед інших переваг можна відзначити її екологічність і підвищену стійкість.

Застосування даного матеріалу

Перед тим, як наносити шар декоративної штукатурки, рекомендується поґрунтувати поверхню для більш надійного зчеплення. Потім, на підготовлену площину наноситься шар розчину, вирівнюється і настає час такого процесу, як затірка.

Вибираючи матеріали для внутрішнього оздоблення стін, потрібно подумати, для яких приміщень вони будуть застосовуватися, і вже виходячи з цього, приділяти увагу їх складовим. Багато чого буде залежати від умов використання. Який вид поверхні являє оброблювана площа, кліматичні особливості, характер і тип споруди, принцип укладання, потрібну кількість, розраховане з розмірів приміщення і ще безліч інших нюансів.

06.07.2018

рекомендовані товари