Основні різновиди гіпсокартону

Гіпсокартон – це матеріал, який сьогодні користується великою популярністю в будівництві. Він складається з трьох шарів: двох зовнішніх з картону та одного внутрішнього з гіпсу. Залежно від того, які добавки входять до його складу, представлений будматеріал має досить багато різновидів.

Основні види гіпсокартону

За допомогою даного продукту можна вирівняти стіни та стелі, вдосконалити за індивідуальним дизайном будь-яку конструкцію, а також приховати різні деталі на робочій поверхні – електропроводи, комунікації і так далі. Залежно від виконуваних функцій, розрізняють такі основні види гіпсокартону:

  1. Звичайний гіпсокартон, його листи виконані в сірому кольорі та завжди промарковані чорнилом. Застосовується в основному при монтажі стель в приміщеннях, де відсутня висока вологість.
  2. Вогнестійкий гіпсокартон – має в своєму складі спеціальні добавки, за допомогою яких значно збільшується опір до впливу вогню. Використовується в приміщеннях, де присутній високий рівень пожежонебезпеки, або постійно є висока температура. Завдяки такій особливості, будматеріал не запалюється.
  3. Вологостійкий гіпсокартон – встановлюється в будівлях з високою вологістю, і витримує вплив повітря з показниками 80 - 90%. При його застосуванні потрібно обов'язково обробляти лицьову частину робочої поверхні матеріалами, які мають гідроізолюючі властивості – плиткою, ґрунтовкою та іншими. До складу даної перегородки з гіпсокартону входять різні протигрибкові засоби й силікон, вони мають здатність зменшувати гранули гіпсу.
  4. Гіпсоволоконний лист – має велику міцність, оскільки складається зі спеціальної целюлози. Наприклад, якщо забити цвях в представлений будматеріал, він може витримати до 35 кілограмів ваги.
  5. Фасадний гіпсокартон - відрізняється від інших видів тим, що може витримати різкі коливання температури. Встановлюється в основному на фасаді будівель.

Завдяки своїм особливостям, гіпсокартон, ціна на який цілком прийнятна для споживача, широко застосовується при здійсненні оздоблювальних робіт. Адже завдяки йому, можна значно збільшити продуктивність праці, заощадити час, реалізувати різноманітні архітектурні задуми, а також створити сприятливий мікроклімат в приміщенні.

09.07.2018

рекомендовані товари