Самовирівнююча суміш

Самовирівнювальні суміші для підлоги: застосування, переваги

У квартирах і будинках, особливо побудованих давно, підлогу не можна назвати ідеально рівною. Але перед укладанням ламінату, плитки або іншого декоративного матеріалу необхідно усунути дефекти та зробити основу гладкою. Для цього призначена самовирівнювальна суміш для підлоги, проста та зручна у застосуванні.

Ця суміш являє собою пластичний склад, що швидко твердне та добре розтікається і рівномірно розподіляється по всій поверхні. В результаті її використання виходить дуже міцне покриття, яке міцніше за стяжку. Таку підлогу називають ще наливною – вона універсальна і підходить під будь-який фінішний матеріал.

Призначення та відмінності у складах

Самовирівнювальна стяжка використовується, в першу чергу, тоді, коли потрібно зробити підлогу ідеально рівною і гладкою. Її застосовують і для більш конкретних, вузьких цілей, наприклад, ґрунтування, знепилювання, покращення характеристик поверхні. Склад швидко висихає, тому не сідає, не покривається тріщинами, на основу не потрапляють краплі вологи. Так, забезпечується довговічність та надійність підлогового покриття.

Вирівнююча суміш для підлоги робиться на основі гіпсу та цементу. Перший тип називають ангідридним, тому що він не витримує тривалого контакту з вологою та призначений для застосування у сухих приміщеннях. Зате при використанні гіпсового складу виходить прошарок великої товщини, він досягає приблизно 10 см. Цього цілком достатньо, щоб усунути дуже сильні нерівності поверхні, але при цьому і час застигання виходить більшим.

Охочим купити суміш для вирівнювання підлоги пропонують і суміші на основі цементу. Це більш універсальне рішення, що підходить для будь-яких поверхонь для підлоги. При застосуванні температура та ступінь вологості не мають значення. Цементні суміші висихають швидко та легко витримують підвищені навантаження, тому підходять для нанесення у приміщеннях з підвищеною прохідністю.

Переваги та правила вибору

Щоб замісити склад та використовувати його, не знадобляться особливі навички. У готовому вигляді він швидко заповнює всі нерівності та вибоїни, створюючи ідеально гладку поверхню. Купити самовирівнювальну суміш варто, завдяки таким перевагам:

  • швидке висихання – вже за кілька годин по покриттю можна ходити;
  • можливість класти фінішне покриття за добу після наливання складу;
  • простота застосування – впорається з процесом не складе труднощів і новачкові;
  • стійкість до зношування, міцність, відсутність усадки;
  • зручне застосування у приміщеннях з низькими або високими стелями.

Важливою перевагою також варто назвати доступність, адже ціна матеріалів навіть найвідоміших виробників доступна. Швидкотвердна стяжка підлоги незамінна під час проведення оздоблювальних робіт, зокрема, під час капітального ремонту у житлових чи комерційних приміщеннях.

Вибір залежить від призначення, а саме характеристик об'єкта, де буде використовуватися суміш. На кухні, у ванній або туалеті, де постійно висока вологість, краще вирівнювати підлогу за допомогою суміші на основі цементу. Для спальні, вітальні чи будь-якої іншої кімнати, де не так багато вологи, підійде й ангідридна гіпсова.У промислових цілях використовують комбіновані гіпсово-цементні суміші.

Високоміцне покриття для підлоги, що нівелює суміші, випускаються такими відомими компаніями як «Церезит», «Сілтек», «Бауміт» і тд. Вони відрізняються за асортиментом, наповненням складу, характеристиками та ціною. Купити суміші для вирівнювання бетонної підлоги та інших поверхонь пропонує інтернет-магазин «Будівельна гільдія».Показано з 1 по 17 із 17 (всього 1 сторінок)