Суміші для кладки

Якщо ви затіяли ремонт і готуєтеся до закупівлі будівельної цегли, то варто задуматися і про розчин, яким будете їх зміцнювати. На перший погляд, це не найголовніше, але насправді, суміш для кладки – дуже важливий етап, який може в подальшому вплинути на довговічність готових стін вашого будинку. Якщо вдало підібрати суміш, то вона зможе зробити ваші стіни надміцними, при цьому, навіть сама елементарна кладка може «заграти» і зробити ремонт бездоганним до його закінчення. Існує безліч видів сумішей, розрахованих на різні види цегли, наприклад, такі: шамотна, клінкерна, вапняна, пічна і так далі.

Професійні будівельники мають у своєму арсеналі безліч назв, якими вони користуються, щоб позначити суміш для кладки. Деякі з них – це цементна, кладочна або просто будівельна, але її дія від цього не зміниться. Головна її роль – зв'язує, скріплює цегляну кладку воєдино, фортеця і довговічність якої залежить від консистенції самого розчину.

Кількість, яка вам знадобиться, звичайно вимірюють в кубометрах кладки цегли. Чим вище якість виготовлення мають цеглини, тим менше розчину вам потрібно буде використати, бо при поганих властивостях, ви станете витрачати зайву кількість суміші для кладки на те, щоб закрити всі нерівності, тріщини, нечіткі межі цегли, а потім ще і зашпаклювати шви за ним. Щоб не витрачати час на це, краще більше витратити сил на вибір і вивчення характеристик якісної цегли. Досвід свідчить, що найкраще для цього підійде керамічна цегла, вона більш рівна і не створить зайвих проблем.

На що звертати увагу при виборі суміші для кладки?

• використовувати різні склади розчинів для різних пір року;

• також різні розчини для кладки над землею і під землею;

• якщо ви працюєте з клінкерною цеглою, то купіть окремий вид сумішей;

• при лицьовій кладці варто провести заходи на позбавлення від солі;

• якщо ви використовуєте звичайну цеглу для димоходу, топки печі або каміна, то вам не знадобиться для цього цементний розчин.

Бувають різні форми розчинів для кладки, в залежності від їх складу. Наприклад, серед них виділяють гідравлічні і розчини повітряного затвердіння. А за кількістю в них в'яжучих засобів поділяють на прості і складні. Перші ви зможете зробити самі в домашніх умовах, уважно дотримуючись інструкції. Складні, в свою чергу, можуть діяти з будівельним матеріалом аж до того, що змінюють їх структуру і властивості. Наприклад, глиняний склад забезпечує можливість довгого протистояння тріщинам при розширенні матеріалу.

Класична суміш, яка всім давно відома і найчастіше використовується при кладці цегли – це цементний розчин. Його легко приготувати вручну самому в зручному для вас обсязі. Якщо ви працюєте з блоком силікатної цегли, то використовуйте розчин з цементу і піску, тобто в цьому варіанті він потрібен, як заповнювач. Зовсім не важливо, який ви виберете, підійде будь-який: річковий, гірський, лісовий або штучний зі спеціально зниженою вагою. Але важливо лише одне – він повинен бути виключно чистим. Щоб отримати чистий і якісний розчин, не полінуйтеся просіяти матеріал через сито. Не забудьте, що пісок додається виключно в суху суміш! Досвідчені будівельники радять просіювати цемент і пісок окремо, потім їх змішати разом і ще кілька разів просіяти через сито готовий склад. Так можна точно отримати однорідну масу і гарантовану високу якість. Після ідеального приготування, повинна вийти еластична маса, не дуже рідка, як вода, і не густа, щоб з неї не сипався пісок або цемент.

Рекомендовано готувати матеріал в невеликих обсягах, тому що він має властивість швидко схоплюватися. Найкраще розрахувати витрати на найближчі дві години. Пам'ятайте, що якщо ви використовуєте товстий або потовщений, так званий полуторний, цегла, то витрати матеріалу буде в кілька разів менше, а термін дії той самий.

До речі, фахівці попереджають, що якщо ви проводите ремонт на вулиці, то пам'ятайте, що можуть утворитися висоли. Так називають білі розводи на стіні, які утворилися від солей, що виділилися з суміші для кладки і цегли.

Що рекомендують майстри з попередження сольових розлучень?

Найчастіше висоли з'являються після дощового періоду року, зими або міжсезоння.

•  використовувати цементні суміші на базі портландцементу, без будь-яких добавок і присадок;

• дивитися на дату виготовлення і вибирати цемент, який був готовий влітку або найближче до цієї пори;

•  не замішуйте занадто рідкий розчин для кладки;

•  не допускайте потрапляння суміші на лицьову сторону цегли.

Пам'ятайте, що новозбудованi стіни будуть надійно захищеними при правильному виборі оптимальної суміші для кладки. Це найважливіший компонент для фортеці вашого будинку за невелику ціну.



Показано з 1 по 48 із 81 (всього 2 сторінок)