" />
Мінеральна вата

При будівництві житла завжди стояло питання опалення і збереження тепла в цьому самому приміщенні. В сучасних умовах найкращим рішенням буде застосування мінеральної вати. Як ніколи стало актуальним питання економії енергії. Адже мало просто опалювати приміщення, потрібно ще й зберегти тепло накопичене в ньому.

Люди почали утеплювати свої будинки дуже давно. У стародавні часи, за допомогою шкур убитих звірів, потім за допомогою соломи, викладаючи її уздовж стін і обмазуючи її глиною. Використання підручних засобів в процесі утеплення свого житла було обумовлено відсутністю необхідних технологій і дешевизною. На відміну від наших предків, технічний прогрес дозволяє скористатися таким зручним винаходом як мінеральна вата.

Область застосування настільки широка, що охоплює практично всі сфери, починаючи комунальним і закінчуючи промисловим будівництвом.

Що собою являє мінеральна вата?

Волокнистий матеріал, одержаний з розплавлених гірських порід або металевих шлаків, а саме габро-базальтових і карбонатних, майже доведених до точки кипіння. Для зв'язки волокон мінвати застосовують в'яжучі речовини типу бентонітової глини і смол на основі фенолу. Це унікальний теплоізоляційний матеріал, що володіє безліччю корисних властивостей таких як: вогнестійкість, що не гігроскопічна, довговічність, екологічність, паропроникність, низька теплопровідність та інші.

Види мінеральної вати

Існує чотири види мінеральної вати, які розрізняються за якістю і ціновими категоріями:

1. Скловата є самим недорогим і тому найпоширенішим видом мінеральної вати. Волокна цієї вати мають товщину від 5 до 15 мікрометрів. Максимальна довжина волокна досягає 5 сантиметрів. Завдяки цим характеристикам, досягається відмінна міцність і пружність. Недоліком скловати є незручність роботи з нею через небезпеку травмувань. Скловолокном можна легко поранити руки, а частки волокна при вдиханні створюють небезпеку пошкодження легенів. Тому працювати з даним видом мінвати потрібно тільки із застосуванням захисних засобів, таких як: респіратор, захисні рукавички, спецкостюм і окуляри.

2. Шлаковата - як і попередній вид, теж є недорогим утеплювачем. Довжина волокна становить 1,6 сантиметра, а товщина від 4 до 12 мікрометрів. Недоліків вистачає і в цьому вигляді. Залишкова кислотність, яка взаємодіє з металом, окислюючи його, виключає використання для утеплення металевих і пластикових труб. Також, через те, що шлаковата легко вбирає вологу, її не можна застосовувати для обшивки приміщень. Безліч незручностей, при установці викликає виняткова колючість матеріалу. Використання цього виду мінеральної вати може бути виправдане тільки малим бюджетом споруджуваного проекту.

3. Кам'яна вата. Виготовляється з гірських вулканічних порід, так званих габро і діабазу. Довжина волокна, як і шлаковати - 1,6 сантиметра, а товщина від 5 до 12 мікрометра. Завдяки тому, що даний вид мінвати практично не вбирає вологу, доцільно його застосовувати для опалювальної обшивки приміщень. На відміну від шлаковати, матеріал не колючий, що спрощує його установку і транспортування.

4. Базальтова вата. Як і кам'яна, теж виготовляється з габро і діабазу, але з дещо іншими за складом домішками. Зручність установки забезпечується її гнучкістю. Мінеральна вата не втрачає своїх властивостей, при скачуванні її в рулон, що дуже зручно при зберіганні та транспортуванні. Також для цього виду притаманна така якість, як вогнетривкість. Підпалити її не вийде, вона буде тільки плавитися.

Вибір мінеральної вати

І ось перед вами стоїть вибір - який мінеральній ваті віддати перевагу? Тут потрібно подумати, в якій області ви будете застосовувати даний продукт: чи то для утеплення будинку, то чи для поліпшення звукоізоляції, то чи для обшивки фасаду. Буде вона потрібна у вигляді плити, або навпаки необхідна гнучкість для теплоізоляції труб? Європейські виробники дуже жорстко контролюють якість і відповідність всім нормам безпеки і сертифікації. Найпоширенішими є такі виробники URSA, Rockwool, PAROC та інші. Здійснюючи свій проект, потрібно розглянути всі підводні каміння і подумати: чи не витратять даремно зусилля від недоречної ощадливості. Скупий платить двічі. Тому краще заощадити на чомусь ще, але купити дорогу і якісну мінвату. Віддаючи перевагу кам'яній і базальтовій ваті, ви зможете захистити себе від шкідливого впливу фенолу, який не використовується при їх виготовленні. Ціна залежить ще і від такої характеристики, як щільність. Виробництво щільного матеріалу набагато складніше в технологічному плані і відповідно дорожче. Якщо виникають сумніви, то краще звернутися до професіоналів, які допоможуть вам розібратися і підібрати для вашого конкретного випадку потрібний тип вати. При купівлі необхідного товару, наші оператори-консультанти допоможуть уточнити всі нюанси і вирішити питання з кур'єрською службою доставки. Фахівці проконсультують вас про характеристики того чи іншого виду мінеральної вати, наддадуть дані і необхідну документацію.