" />
Силіконова штукатурка

На сьогоднішній день дуже популярним явищем стало для оздоблення фасаду використовувати силіконову штукатурку. Вона є універсальною сумішшю, що застосовується для обробки будинку, дуже міцна і захищає стіни будівлі від природних впливів. Сприяє відштовхування бруду і пилу, не дає проникнути воді в стіну.

 Особливості штукатурки

Відмінні властивості, які необхідно враховувати при виборі для фасадної обробки:

• вона дуже еластична і зчіплюється з будь-яким видом матеріалу;

• міцність високої якості;

• сприяє виходу пари з будівлі;

• захищає фасад від грибка і гниття;

• красиво виглядає на стінах.

Силікон, який входить до складу суміші, робить штукатурку пластичною. Саме ця якість сприяє зменшенню витрат штукатурки, наносячи її тонкими шарами. Силіконова штукатурка – це надійний захист фасаду будівлі від снігу і дощу. Для сухості і тепла в будинку можна з'єднати штукатурку з утеплювачем або мінеральною ватою.

Штукатурка хорошої якості має високу вартість, тому при покупці варто звернути увагу на ціну. Дуже часто на ринку можна зустріти підробки, тому не варто економити на матеріалі, якщо хочете добитися хорошого результату.

Види обробки

Штукатурка для фасаду має кілька видів. Найбільш популярні з них:

1. Короїд. Фасад будинків, покритий такою штукатуркою, має незвичайний вигляд. Дизайн даного виду нагадує канавки, вириті маленькими жуками в корі. Для вирівнювання такої поверхні необхідно використовувати спеціальні терки.

2. Баранчик. Фасадне покриття таким видом штукатурки буде схоже на баранячу шерсть.

3. Шуба. Відрізняється від баранчика своєї шорсткою поверхнею і є дуже популярною обробкою серед інших видів.

Декоративна силіконова штукатурка зручна у використанні, і часто продається в готовому вигляді. Вона прекрасно тягнеться і довго прослужить, не втрачаючи свого кольору від сонячних променів або ультрафіолету. Також її можна використовувати і для внутрішніх робіт.

Силіконова штукатурка для внутрішніх робіт має такі якості:

1. Тривалий термін експлуатації (більше двадцяти років). Даний розчин містить смоли, тому він не втратить привабливість і залишиться на стінах поки не набридне.

2. Максимальний рівень проникності пари для нормальної атмосфери в приміщенні. При цьому, на поверхні стін не утворюється конденсат, який сприяє появі цвілі.

3. Вона дуже еластична і пристосовується до будь-яких умов експлуатації. При усадці приміщення вона не буде втрачати свої властивості.

4. Антистатики в розчині не дають осісти пилу або іншим забрудненням на стіни.

5. Завдяки силіконовій основі, таке покриття не псується при високій температурі і не загоряється в разі пожежі. Так що фасад будівлі буде цілий і неушкоджений.

Перед нанесенням декоративної силіконової штукатурки необхідно ретельно очистити поверхню стін. При нанесенні тонкого шару розчину, нерівності на стінах будуть помітні. Придбати можна вже готову суміш в спеціалізованих магазинах за доступною ціною. Її потрібно ретельно перемішати міксером до отримання однорідної маси і можна сміливо приступати до роботи. У разі пересихання обробної фасадної суміші, досить влити очищеної води в суміш і перемішати. Дуже важливо використовувати саме очищену воду, щоб на фасаді будівлі не з'являлися жовті плями.

При нанесенні штукатурки, обов'язково потрібно дотримуватися правил техніки безпеки. Приступаючи до роботи, необхідно одягнути спеціальні захисні окуляри і рукавички. Намагайтеся, щоб розчин не потрапив на шкіру і очі, а при попаданні, потрібно ретельно промити водою уражені місця.

Штукатуркою на силіконовій основі користуються нерідко. Цей матеріал популярний, завдяки таким позитивним якостям, як: проходження пари, непроникність вологи, стійкість до будь-якого механічного впливу і великий вибір кольорової палітри. При виборі розчину, приділяють увагу таким критеріям: витрата суміші, термін зберігання, колірна гамма і особливість розведення (якщо вона не готова).

Завдяки такому виду штукатурки, можна створювати дуже красиві покриття з високою міцністю. Наноситься розчин дуже легко, без застосування додаткових зусиль. Для створення такого дизайнерського фасаду, досить мінімальних навичок і тонкого шару матеріалу. Рекомендується професіоналами, тим більше, що ціна відповідає якості.